Działamy na rynku od 1995r.

Firma Horton Kirby Poland Sp. z o.o. powstała w 1995 roku. Podstawowym założeniem firmy było przewijanie tapet typu rauhfaser i ich sprzedaż. Do realizacji tego celu spółka zakupiła specjalistyczne maszyny do przewijania tapet i przez osiem kolejnych lat prowadziła taką działalność. W tym okresie była liderem w sprzedaży tapet rauhfaser na obszarze Polski, Czech, Węgier i Litwy.

Równolegle do wymienionej powyżej działalności Horton Kirby Poland Sp. z o.o. rozpoczęła przewijanie i cięcie tapet typu border dla firmy Rasch. Dzięki tej aktywności spółka uczestniczyła w dynamicznym rozwoju rynku tapet typu border na świecie.

W 2000 roku doszło do zmian własnościowych w spółce. Właściciele zadecydowali o kolejnych etapach rozwoju firmy. Postanowiono rozwinąć działalność firmy w zakresie wykonywania próbników tapet w różnego rodzaju zestawach i konfiguracjach. Zapadła również decyzja o utworzeniu działu zajmującego się wykonywaniem próbek tekstylnych w postaci wzorników. Ponadto dział tekstylny rozpoczął produkcję zasłon, firan i innej galanterii wyposażenia wnętrz związanej z tkaninami.

Po pierwszych latach przygotowywania wzorników tapet uznano, iż powierzchnia budynków produkcyjnych jest zbyt mała i zadecydowano o pierwszej rozbudowie firmy. I tak w 2006 roku wybudowano nowoczesną halę produkcyjną. Wówczas została podjęta decyzja o rozwinięciu działalności związanej z produkcją wzorników tapet o produkcję katalogów tapet w sztywnych okładkach. W tym celu zakupiono maszyny i znacznie zwiększono produkcję katalogów tapet.

W związku z rozwijającym się rynkiem katalogów w roku 2011 zarząd spółki zdecydował o kolejnej modernizacji, mającej na celu budowę magazynu wysokiego składowania oraz zaplecza administracyjno – socjalnego. Po zakończonej w 2013 roku inwestycji firma Horton Kirby Poland Sp. z o.o. dysponuje powierzchnią produkcyjno – magazynową przekraczającą 5 500 m2. Znaczną powierzchnię zajmuje magazyn wysokiego składowania, który stał się nieodzowny w przechowywaniu materiałów wykorzystywanych do częściowej realizacji zleceń. Firmy zlecające produkcję katalogów mogą pozostawić zapas tapet potrzebny do kolejnych domówień katalogów.

Ponadto spółka posiada nowoczesną powierzchnię biurową, niezbędną do zarządzania otrzymywanymi zleceniami, jak również własne place manewrowe i rampę załadowczą do własnego transportu.

Horton Kirby Poland Sp. z o.o. w zależności od okresów w roku zatrudnia od 50 do 80 osób, co jest związane z sezonowością zleceń.

Od wielu lat Horton Kirby Poland Sp. z o.o. uczestniczy w projektach zwiększających atrakcyjność otoczenia, w którym funkcjonuje, jak również w inicjatywach budujących wizerunek firmy.

Od 15 lat spółka poprzez finansowanie wspiera działalność Stowarzyszenia Orkiestry Jazzowej w Szczecinie i współtworzy Festiwal Zmagań Jazowych. Dzięki tym działaniom mieszkańcy województwa mogli zobaczyć na szczecińskich scenach wielu światowej renomy muzyków jazzowych i popowych.